
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Accuracy | 0.5 % |
| Threshold Voltage | 3.08 V |
| Operating Supply Current | 28 µA |
| Quiescent Current | 28 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
| Nominal Supply Current | 50 µA |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 3.1 V |
| Undervoltage Threshold | 3.06 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 3.1 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 3.06 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$3.00902
Ext.Price$3.00902
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.00902 | $3.00902 |
| 10 | $2.56550 | $25.65500 |
| 25 | $2.38308 | $59.57700 |
| 50 | $2.21363 | $110.68150 |
| 100 | $2.05621 | $205.62100 |
| 300 | $1.99270 | $597.81000 |
| 500 | $1.93117 | $965.58500 |
| 1000 | $1.87608 | $1876.08000 |
